کتاب های خود آموز و کلاس های مکالمه عربی فصیح و لهجه های عراقی ، لبنانی ، شامی ، مصری و..
مطالب پر بازدید
مطالب تصادفی
معرفی کتابها و دوره ها
آخرین ارسال های انجمن
دانلود سریال و فیلم مستند عربی جنگهای صلیبی، صلاح الدین و ریچار شیردل

بخاطر این فیلم مناسب دیدم متن زیر که در سایت تبیان بود و اطلاعات مختصر و مفیدی در مورد زندگی صلاح الدین دارد را در سایت قرار بدم:

• صلاح الدین در تكریت به دنیا آمد، جایی كه حالا مركز استان صلاح الدین است و گاهی هم برای ما یادآور دیگر متولد این شهر، صدام. سال تولدش 1137 بود و اسمش یوسف. اسم پدرش ایوب بود كه بعدها شهرت او و خاندانش شد. اصالتش از آذربایجان ایران و كرد بود. عمویش شیركوه، از سرداران معروف عباسی است.

• در زبان های اروپایی، اسم او را به صورت SALADIN می نویسند.

• صلاح الدین ابتدا در سپاه نورالدین زنگی سربازی ساده بود، ولی شجاعت او در جنگ صلیبی دوم، او را به مقام سرداری رساند. نورالدین به او حكومت مصر را داد. بعد از درگذشت نورالدین در 1174 صلاح الدین به دمشق، مركز حكومت او آمد و با كنار زدن رقبا، حكومت خودش را تشكیل داد. پادشاهی ایوبیان، مصر و سوریه و فلسطین و تمام شاخ آفریقا را شامل می شد.

• در نبرد حِطین كه در نزدیكی طرابلس امروزی واقع شد، صلاح الدین با صف آرایی مناسبش تمام چاه های آب منطقه را از صلیبی ها گرفت و با چند ترفند سادة دیگر، در یك روز شش هزار شوالیه را كشت و والی اورشلیم را به اسارت گرفت. می گویند پاپ اوربن سوم از شنیدن خبر این جنگ سكته كرد و مرد.

• شیخ اشراق، شهاب الدین سهروردی، به دستور صلاح الدین كشته شد. او از حرف های سهروردی چندان چیزی نمی فهمید و نمی خواست او را بكشد، اما علمای دربارش بر این كار اصرار داشتند.

• سپاهیان صلاح الدین و ریچارد شیردل، شاه انگلستان، هر كدام یك بار، دیگری را به سختی شكست دادند و چندبار هم بدون نتیجة مشخصی با هم درگیر شدند. این دو هر بار پس از نبرد، به تمجیدهای اغراق آمیز از یكدیگر می پرداختند. لقب شیردل را صلاح الدین به ریچارد داد.

• در نوامبر 1192، صلاح الدین، یافا را به یك حمله و آن طور كه مورخان نوشته اند پیش از آن كه راهبان فرصت كنند دعای صبحشان را بخوانند تصرف كرد.

• صلاح الدین، نمونه ای كامل از یك پهلوان شرقی بود. در هنگام جنگ، هیچ ترحمی نداشت و بعد از جنگ، آن قدر انصاف و شكیبایی می كرد كه دشمنانش را هم به تحسین وامی داشت. در فتح بیت المقدس، با حاكم مسیحی آن جا قرار گذاشت كه با لشگریانش 50 روز پشت دروازه های شهر بمانند و صبر كنند تا مسیحیان به تجهیز قوا و تعمیر استحكامات بپردازند. پس از فتح بیت المقدس، خودش فدیة تعداد زیادی از اسرا را داد و آن ها را آزاد كرد. یك بار ریچارد را در میدان جنگ پیاده دید، اسب تیزرویی برای حریفش فرستاد همراه با پیغامی كه حیف است جنگاوری چنین دلیر، پیاده به جنگ برود.

• ریچارد پیشنهاد داده بود شاهزاده جوانا، خواهرش، با عادل برادر صلاح الدین ازدواج كنند و اورشلیم به عنوان جهاز این وصلت به هر دو گروه مسلمان و مسیحی متعلق باشد. صلاح الدین هم موافق بود. اما كلیسای كاتولیك اجازة این كار را نداد و جنگ ادامه یافت.

• نوشته اند كه پول در نظر وی همان اندازه ارزش داشت كه خاك. و وقتی مرد، در خزانة شخصی او فقط یك دینار به جا مانده بود.

• قبر صلاح الدین، در دمشق در مسجد اموی است. معروف است كه ناپلئون وقتی در 1799سوریه را تصرف كرد، بر سر قبر او رفت و خطاب به اسطورة مسلمان ها گفت: صلاح الدین! ما بالاخره پیروز شدیم.

• صلاح الدین در ذهن اروپایی ها یك شوالیة پهلوان است. او تنها شخصیت شرقی است كه در كمدی الهی دانته حضور دارد. در مجموعه افسانه های دكامرون هم صلاح الدین حضور دارد و سر والتر اسكات، رمان نویس انگلیسی، تالیسمان را دربارة او نوشته است.

• تاكنون در 19 فیلم و سریال، شخصیت صلاح الدین بازسازی شده . آخرین فیلمی كه صلاح الدین در آن ظاهر شده را ریدلی اسكات (كارگردان گلادیاتور ) در 2005 ساخته با عنوان پادشاهی بهشت ؛كارگردان در این اثر، احترام فراوانی برای صلاح الدین قائل است.


دانلود فیلم مستند عربی صلاح الدین و ریچارد شیر دل ( کیفیت بالا):

دانلود قسمت اول (184مگ)

دانلود قسمت دوم(193 مگ)


دانلود فیلم مستند از یوتیوب (نیاز به فیلتر شکن دارد):

قسمت اول

قسمت دوم


 صفحه دانلود سریال صلاح الدین ( ساخت کشور سوریه)


برای دانلود قسمتهای مختلف این سریال نیاز به برنامه اینترنت دانلود منجر دارید،  با داشتن این برنامه پس از زدن دکمه پلی (play) و پخش فیلم در مرورگر دکمه سبز رنگی در صفحه ظاهر می شود که با زدن آن، برنامه دانلود فیلم را شروع می کند.


دانلود برنامه اینترنت دانلود منجر


منبع: عربی برای همه

تعداد بازدید از این مطلب: 16151
|
امتیاز مطلب : 5
|
تعداد امتیازدهندگان : 7
|
مجموع امتیاز : 45
می توانید دیدگاه خود را بنویسید

زینب در تاریخ : 1395/7/15 - - گفته است :
سلام ظاهرا امکان دانلود از \"صفحه دانلود سریال صلاح الدین (ساخت سوریه) برداشته شده نمیدانم یک صفحه انگلیسی با چند گزینه انگلیسی ظاهر میشود نمیدانم کدام گزینه را کلیک کنم من گزینه اول را کلیک کردم ولی بازهم چندتا گزینه پشت سرهم ظاهر میشود.
ممنون لطفا بررسی کنید

محمد در تاریخ : 1395/6/30 - - گفته است :
صلاح الدین کرد بود لطفا این رو هم اضافه کنید+ویکی پدیا از همه جا واسه این اطلاعات بهتره.

ابوالفضل مددی در تاریخ : 1394/12/1 - - گفته است :
عمویش شیركوه، از سرداران معروف نورالدین زنگی که او هم عامل دولت سلجوقی ایران بود تاریخ را بروید از ابن خلدون بخوانید

آرزو در تاریخ : 1394/10/25 - - گفته است :
با سلام.همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کردند سهروردی باتحریک علمای متعصب حلب توسط پسرصلاح الدین که تحت نفوذ اونهابود کشته میشوند.یعنی درجایی خوندم که پسر صلاح با تحریک علمای حلب شیخ اشراق رو خفه میکنه..البته خب با صدور مجوز از طرف خود صلاح الدین بوده
ولی باید درنظر داشت که با مطالعه شخصیت برجسته صلاح الدین این امر کمی بعید و دور از ذهن میرسد.
الله اعلم

taha در تاریخ : 1394/7/30 - - گفته است :
درضمن صلاح الدین شیعه های زیاد و بی گناهی رو کشته است....

هادی در تاریخ : 1392/12/14 - - گفته است :
سهروردی بدستور صلاح الدین متعصب و به خاطر توصیه علمای حلب که سهروردی در مقدمه حکمه الاشراق عقایدش با عقاید شیعه برابری میکند کشته شد و پسر صلاح الدین به خاطر علاقه قلبی به سهروردی نسبت به این کار کراهت داشت

حسین در تاریخ : 1392/6/24 - - گفته است :
سلام من از شما تشکر می کنمشکلکشکلکشکلکشکلکشکلک

محسن در تاریخ : 1391/11/25 - - گفته است :
به نام خدا
سلام
ظاهرا شهادت سهروردی به دستور خود صلاح الدین بوده است: به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.tebyan-zn.ir/News-Article/famous_man/theosophist_greatman/2011/7/26/35142.html

مهمان در تاریخ : 1391/10/24 - - گفته است :
زیرنویس بزار برا این فیلما زیرنویس فارسی بزار برا این فیلما زود باش

modrik در تاریخ : 1391/5/3 - - گفته است :
سلام
در متن بالا یک اشتباه تاریخی و جود داره که اگر اصلاح بشه ممنون می شم
شیخ الاشراق، سهروردی به دست پسر صلاح الدین کشته شد، نه به دست صلاح الدین
و صلاح الدین خود از بزرگترین عالمان زمان خود بود


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی